O naszej Parafii

Parafia pw. św. Antoniego z Padwy to rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie zduńskowolskim w Diecezji Włocławskiej, prowadzona przez Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści Prowincja Polska.

Parafia powołana została przez bp. Radońskiego dekretem z dnia 12 grudnia w 1948 roku. W dniu 17 stycznia 1959 r. kard. Stefan Wyszyński wydał dokument powierzający parafię Zgromadzeniu Zakonnemu Małe Dzieło Boskiej Opatrzności Księża Orioniści. Erygowanie parafii nakazało wzniesienie nowej świątyni. Starania o budowę kościoła trwały 25 lat. Dopiero 9 lutego 1974 roku wojewoda łódzki wyraził zgodę na budowę. Rozpoczęto ją we wrześniu 1974 roku. Kamień węgielny pochodzi z fundamentów Bazyliki św. Antoniego w Padwie, wmurował go bp. Jan Zaręba. Plac pod budowę poświecił ksiądz Ignazio Terzi, dyrektor generalny Orionistów. Kościół został konsekrowany 25 października 1987 roku przez abp. Bronisława Dąbrowskiego, orionistę ówczesnego Sekretarza Episkopatu Polski.

Parafia obejmuje swym terytorium ulice Zduńskiej Woli:

Parafia posiada kościół parafialny św. Antoniego z Padwy w Zduńskiej Woli, kaplicę Trójcy Św. w Domu Misyjnym Księży Orionistów oraz kaplicę przy Domu Zakonnym w Henrykowie k. Zduńskiej Woli.